Kapadokyanın Güzelliklerini Doya Doya Yaşayın!

Kapadokyanın Güzelliklerini Doya Doya Yaşayın!

Kapadokya’nın Güzelliklerini Doya Doya Yaşayın!

Kapadokya’ya gitmek isteyenlerin sayısı her geçen gün artıyor. Balayı için yurtdışına çıkma fikri ekonomik sebeplerden dolayı çok mantıklı gelmiyor. Bu yüzden, Kapadokya’da balayı düşüncesi bilhassa yeni evli çiftlerin aklında bulunuyor. Bu noktada, balayı için Kapadokya’yı tercih edenlerin son derece geçerli sebeplerinin olduğunu söylemeliyiz.

Her şeyden önce, Kapadokya’da orijinal oyma kayalıklara inşa edilen otellerde konaklama şansına sahip olabilirsiniz. Eski evlerin veya mahallelerin içerisinin bozulmadan dekore edilmesiyle oluşturulan otellerin size peri masalı kalitesinde bir balayı yaşatacağını söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra, sakin ve telaşsız bir hayatın hayalini kuruyorsanız tercihiniz yine Kapadokya olmalı! Kapadokya’nın güzelliğine bakan terasları, restoranları ve havuzları sayesinde son derece kaliteli zaman geçirebilirsiniz. Aynı zamanda, spa merkezlerinin de görülmeye değer olduğunu ifade etmeliyiz. Bedeninizi ve ruhunuzu dinlendirirken bir yandan da ortamın tarihsel dokusunun içerisinde kaybolabilirsiniz.

Kapadokya’nın kültürel hazinelerinin de farklı bir detay olduğundan bahsetmeliyiz. Yöresel izler taşıyan kaftanlar, toprak testiler, el işi kilimler ve daha birçok ürünün bu coğrafyanın öne çıkan değerleri arasında olduğunu ifade etmeliyiz. Buna ek olarak, oyma kayalıklarda düzenlenen konserlerin de son derece cezbedici olduğunu söylemek gerekir.

Kapadokya’da Kalmanız İçin En Uygun Mekan!

Kapadokya’ya geldikten sonra yukarıdaki aktiviteleri ve çok daha fazlasını yapmak için birkaç güne ihtiyacınız olacaktır. Bir başka deyişle, konaklamak için uygun bir yer bulmanız gerekir. Bu noktada, tercihiniz uzun yıllardan bu yana Kapadokya bölgesinde hizmet veren Cave Art Hotel olmalı! Cave Art Hotel; bilhassa kemerli tavan içeren taş odaları ve orijinal mağara odaları ile dikkat çekmektedir. Bunun yanı sıra, her bir odanın düzenlenmesinde geleneksel Osmanlı, Selçuklu ve Hitit stili dikkate alınmıştır. Ayrıca, bazı odalarda özel bir spa küveti de bulunmaktadır.

Cave Art Hotel; oda kalitesinin yanı sıra sunmuş olduğu balayı paketleri ile de dikkat çekmektedir. Üç gece dört gün, dört gece beş gün ve beş gece altı gün olmak üzere üç farklı balayı paketi bulunmaktadır. Bunun yanı sıra, balon turu, ATV turu, pekmez kaynatma günü ve atlı tur gibi aktiviteleri yer almaktadır.