Kapadokyaya Gitmek İçin Geçerli Nedenler!

Kapadokyaya Gitmek İçin Geçerli Nedenler!

Kapadokya’ya Gitmek İçin Geçerli Nedenler!

Ateş ve suyun efsaneye dönüştüğü, aynı zamanda lavların bir mucize yarattığı coğrafya olarak bilinen Kapadokya’ya gitmek için gerçekten çok fazla sebebiniz var! Her şeyden önce, bu coğrafyanın doğaüstü bir güzellik olduğunu söylemeliyiz. Bilhassa Peribacaları adı verilen doğa oluşumunun Kapadokya’yı yalnızca Türkiye’de değil tüm dünyada ayrıcalıklı hale getirdiğini söylemeliyiz. Bunun yanı sıra, Kapadokya, tarihi bir hazine niteliğindedir. Hititlerden tutun da Eski Yunanlılara, Bizanslılara, Selçuklulara ve Osmanlıya kadar birçok imparatorluğun etkilerini Kapadokya’da görebilirsiniz. Kapadokya’nın saklı olan her bir köşesinden hayranlık uyandıran kültürel öğeler çıkmaktadır. Asırlık kültür birikimlerini gördüğünüz takdirde keşke daha önce Kapadokya’ya gelseymişim diyeceksiniz!

Kapadokya’nın görünmeyen kısmında da birçok tarihi güzellik bulunmaktadır. 150 ila 200 arasındaki yeraltı şehirleri; hem yerli hem de yabancı turistlerin ilgi odağı olmaktadır. Bunun yanı sıra, Kapadokya’ya geldiğiniz takdirde balon turuna mutlaka katılmalısınız. Kapadokya’nın gerçeküstü manzarasını seyretmek adına balon turuna katılıp, bölgeyi kuşbakışı izlemenin keyfine varabilirsiniz. Gündoğumu ile başlayan balon turu sizlere unutulmaz bir deneyim yaşatacaktır.

Kapadokya’da Nerede Kalmalısınız?

Kapadokya’ya neden gitmeniz gerektiğine dair bilgi verdikten sonra bir diğer önemli konudan bahsetmeliyiz! Kapadokya’ya geldikten sonra yukarıdaki aktiviteleri gerçekleştirmek adına kalacak bir yere ihtiyacınız olacaktır. Bu noktada, sizlere Cave Art Hotel’i tavsiye ediyoruz. Bugüne kadar binlerce kişiye hizmet veren otelimizin hizmetine siz de hayran kalacaksınız. Deluxe Double, Junior Double ve Premium oda seçeneklerimiz arasından bütçenize ve ihtiyacınıza göre seçim yapabilirsiniz. Kemerli tavan içeren taş odalar ve orijinal mağara odalar barındıran otelimizin her bir detayına hayran kalacaksınız.

Balayı paketlerimizi de muhakkak incelemelisiniz. Kapadokya’da balayı geçirmek birçok kişinin hayalidir. Ancak, yüksek fiyatlardan dolayı insanlar bu fikre olumsuz bakabilirler. Bu noktada, Cave Art Hotel’in son derece ekonomik balayı paketleri sunduğunu söyleyebiliriz. Üç gece dört gün, dört gece beş gün ve beş gece altı gün olmak üzere farklı sürelere sahip olan balayı paketlerimizin içerisinde hayran kalacağınız türden hizmetler bulunmaktadır.

Cave Art Hotel; balon turu, ATV turu, atlı tur ve pekmez kaynatma günü gibi farklı etkinlikleri de ayağınıza getirmektedir.