Pekmez Kaynatma Günü
#

Pekmez Kaynatma Günü

Pekmez Kaynatma Günü

Pekmez; hiç şüphesiz, ülkemizin sahip olduğu en değerli yiyeceklerin başında gelmektedir. Yüksek şeker içermesinden dolayı hem karbonhidrat hem de enerji kaynağı olmaktadır. Bunun yanı sıra, kansızlığa iyi gelmektedir. Bir insanın ihtiyacı olan günlük kalsiyum, demir, potasyum ve magnezyumun alınmasında pekmez tek başına yeterli olmaktadır.

Cave Art Hotel; başka hiçbir yerde bulamayacağınız bir aktivite ile sizleri selamlamaktadır. Pekmezkaynatma günü sayesinde balayı için gelmiş olduğumuz otelimizde zevkli zaman geçirebilirsiniz. Otelimizde iki gün boyunca pekmez kaynatılacaktır. Otelimizin değerli misafirleri olarak siz de pekmezkaynatma işleminde aktif olarak çalışma şansına sahip olabilirsiniz. Buna ek olarak, kaynatılan pekmezden ücreti karşılığında satın alabilirsiniz.

Neden bu aktiviteye katılmalıyım diye düşünüyor olabilirsiniz! Ancak, yeni yerler gezip gördükten sonra Kapadokya’ya ait birkaç hatırayı da yanınızda götürme düşüncesine sahip olmalısınız. Bu noktada, insan sağlığı adına son derece faydalı olan pekmezden hem kendiniz hem de sevdikleriniz için satın alabilirsiniz. Üstelik, kaynatma sürecinde sizin de görev almanız sayesinde pekmezin farklı bir hatırası olacaktır.