At Turları
#

At Turları

At Turları

Kapadokya’nın Pers dilinde Güzel Atlar Ülkesi olarak geçtiğini biliyor muydunuz? Bu noktada, balayı için Kapadokya’yı tercih ettiyseniz bölgenin en popüler aktivitesi olan at turlarına da muhakkak katılmalısınız. Nakış misali peribacaları ile örülü vadilerde koşturmak, arkanızda tozdan bulutlar bırakmak, yerdeki nal izleriyle orada olduğunuzu belli etmek, geçmişi çok eskilere dayanan bu coğrafyada tarihi solumak istiyorsanız tercihiniz kesinlikle at turları olmalıdır.

Unesco Dünya Mirasları listesinde bulunan Kapadokya’yı keşfetmek için yapabileceğiniz en güzel aktivitelerin başında at turları gelmektedir. Bu sayede, bölgenin efsunlu özüne karışma şansını elde edersiniz. Bu güzel atların sırtında dalgalanarak belki de bu coğrafyanın ne kadar harika olduğunu deneyimleme şansına erişeceksiniz.

Kapadokya at turlarına katılmak için herhangi bir binicilik tecrübesine sahip olmak zorunda değilsiniz. Ata ilk kez binecek olsanız bile kısa süren bir eğitimin ardından at turu için hazır hale geleceksiniz. Bu aktivitede güvenlik önlemlerinin en üst seviyede olduğunu söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra, rota genel olarak aynı olsa da isteğinize göre farklı seçenekler de sunulmaktadır.